Po stopách Napoleona

Destinácia: Česká republika
Kód zájazdu: 804358
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Jednodňové zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Mesto Slavkov sa zapísalo do dejín ako miesto Napoleonskej Bitky troch cisárov. My si spolu s profesionálnym sprievodcom na zámku prezrieme najstaršie krídlo zdobené freskami od talianskeho maliara Andreasa Labzaniho, uvidíme spolu sálu predkov, odkiaľ je vidieť na povestný Napoleónov balkón, z ktorého po vyhratej bitke oslovil svojich vojakov. Historickú sálu, kde bolo podpísané prímerie po skončení bitky u Slavkova a zámockú kaplnku „ povýšenie sv. kríža“.


Cestou zo Slavkova si prezrieme pietne miesto Mohyla mieru, kde nám celú históriu porozpráva profesionálny sprievodca.

Vo vnútri pamätníka sa nachádza oltár z mramoru, pod ktorého podlahou je vybudovaná kostnica s pozostatkami vojakov z bývalého bojiska.

Naša ďalšia zastávka bude v moravskej metropole Brno. Po krátkej prehliadke budete mať priestor na obed a prechádzku centrom. ( Nová radnica, Námestie slobody, Zelný trh). Popoludní navštívime spolu hrad Špilberg.

Hrad Špilberk je snáď najznámejšia pamiatka Brna a výrazná dominanta tohto mesta. Bol založený v 13. storočí. V 18. storočí sa stal mohutnou barokovou pevnosťou s kasárňami a s väzením. Hrad však slúžil aj pri obrane mesta (napr. proti Švédom či Prusom). V roku 1962 bol vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku a v súčasnosti v ňom sídli Múzeum mesta Brno. Návštevníci si môžu v podzemí prezrieť známe kasematy, no zároveň sa aj pokochať krásnym výhľadom na celé okolie Brna.
V podvečerných hodinách sa presunieme späť na Slovensko.


Program:

-7:30 odchod z Bratislavy – Trnavské mýto, Bratislava

-10:00 prehliadka zámku Slavkov a okolia

-12:00 Návšteva Mohyly mieru

-14:00 príchod do Brna, krátka prehliadka centra, osobné voľno

-16:00 prehliadka hradu Špilberg

-17:30 odchod do Bratislavy

( časy sú orientačné, presný popis bude v pokynoch)


Cena zahŕňa: dopravu luxusným autokarom, sprievodcu CK, povinné zákonné poistenie CK


Cena nezahŕňa: cestovné poistenie 2,05 Eur/ os./ deň, ceny v rámci vstupov: Slavkov – dospelý – 120CZK, senior –   70CZK,  Mohyla Míru – dospelý 86CZK, senior – 65CZK, Hrad Špilberg- dospelý – 70CZK, senior –   50CZK.

Generované systémom ProfiTour