Za krásami východného Slovenska

Destinácia: Slovensko
Kód zájazdu: 1096087
Cena od: 229 €
Príplatky od: 10 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

05.09.2022 4 dni 229 € +10 € autobusová

Popis zájazdu

1.deň:
odchod z Bratislavy v ranných hodinách, príchod do Spišskej Soboty - zachovalé historické centrum, ktorého námestie krášlia gotické, renesančné i barokové meštianske domy, nádherný kostol sv. Juraja. Príchod do Spišského Štvrtku a návšteva skvostnej gotickej kaplnky európskeho významu - Zápoľského kaplnky. Peší výstup na najkrajší výhľad v Slovenskom raji – Tomášovský výhľad. Presun do starobylého mesta Levoča (UNESCO),  prehliadka mesta - budova bývalej levočskej radnice s arkádami (dnes Spišské múzeum), klietka hanby zo 16. storočia,  ako aj druhý najväčší kostol na Slovensku - Chrám sv. Jakuba - k mimoriadne cenným patrí najmä interiér kostola, ktorý je jedinečným múzeom stredovekého sakrálneho umenia. Neskorogotický drevený hlavný oltár sv. Jakuba je s výškou 18,6 m najvyšší svojho druhu na svete. Zhotovili ho z lipového dreva v dielni Majstra Pavla z Levoče. Presun na ubytovanie.

2.deň:
raňajky, návšteva Kostola sv. Ducha v Žehre, ktorý sa do dnešných dní zachoval v takmer neporušenej stredovekej podobe spolu s nástennými maľbami v jeho interiéri. Impozantný Spišský hrad (UNESCO) je svojou rozlohou jedným z najväčších zrúcaninových hradných komplexov v strednej Európe. Odchod do Prešova, prechádzka historickým centrom mesta a návšteva Solivaru – národnej kultúrnej pamiatky, ktorá patrí medzi najvýznamnejšie technické pamiatky na Slovensku. Je to unikátny komplex technických objektov na čerpanie a varenie soli zo soľanky pochádzajúci zo 17. storočia, ubytovanie.

3.deň:
raňajky, presun do Červenice a návšteva Slovenských opálových baní, ktoré sú vychytenou turistickou lokalitou a technickou pamiatkou. Návšteva druhého najväčšieho slovenského mesta Košice, ktorému dominuje gotický Dóm sv. Alžbety, ktorý je najväčším kostolom na Slovensku a zároveň najvýchodnejšie ležiacou katedrálou západného typu v Európe, ubytovanie.

4.deň:
raňajky, návšteva rozprávkového kaštieľa Betliar, ktorý predstavuje reprezentačné lovecké sídlo uprostred nádherného anglického parku s romantickými stavbami, umelou jaskyňou a vodopádom. Nachádza sa tu aj pozoruhodná knižnica. Presun ku Dobšinskej ľadovej jaskyni, ktorá patrí medzi najvýznamnejšie ľadové jaskyne na svete. Zastávka v obci Telgárt pri Depo café - kaviareň s krásnym výhľadom na Chmarošský viadukt, najznámejší a najfotografovanejší most na Slovensku. Návrat do Bratislavy v neskorých večerných hodinách.
Generované systémom ProfiTour