Potulky Moravou - hrady, zámky a pamiatky UNESCO

Destinácia: Česká republika
Kód zájazdu: 1119361
Cena od: 144,69 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy
Seniorské zájazdy

Výber termínu

01.07.2022 3 dni First Minute 144,69 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

1.deň:
odchod zo Slovenska v ranných hodinách, príchod k romantickému hradu Bouzov, založeného na prelome 13. a 14. storočia, ktorý je známy najmä vďaka mnohým rozprávkam a historickým filmom, ako je Fantaghiro či Arabela. Návšteva hradu Šternberk z 13. storočia, pôvodne obranné stredoveké sídlo láka návštevníkov nevšednou atmosférou a bohatou zbierkou umeleckých predmetov dovezených z celej Európy. Presun do Olomouca – druhá najväčšia pamiatková rezervácia v Českej republike, krátka prechádzka centrom, odchod na ubytovanie.

2.deň:
raňajky, pokračovanie v prehliadke Olomouca – Horné a Dolné námestie, barokový stĺp Najsvätejšej trojice (UNESCO), Arcibiskupský palác, Olomoucký hrad, renesančná radnica s orlojom, Katedrála sv. Václava. Návšteva pútnického miesta Svatý Kopeček s Bazilikou Panny Márie, ktorý je častým cieľom nielen pútnikov, ale aj obdivovateľov barokového umenia. Presun ku hradu Helfštýn, najväčšej stredovekej hradnej pevnosti v Európe s expozíciou umeleckého kováčstva a historickou mincovňou, návrat na ubytovanie.

3.deň:
raňajky, odchod do mesta Kroměříž, ktoré je známe Arcibiskupským zámkom s barokovou Podzámockou a renesančnou Kvetnou záhradou (UNESCO). Prehliadka Arcibiskupského zámku patriaceho medzi najvýznamnejšie kultúrne pamiatky na Morave z obdobia baroka. Presun k zámku Buchlovice – architektonický skvost v štýle talianskeho baroka s bohato zdobeným interiérom, prekrásnym parkom a bohatou výstavou fuksií. Odchod na Slovensko, príchod v neskorých večerných hodinách.
Generované systémom ProfiTour