Stredné Slovensko - historické banské mestá a malebná príroda

Destinácia: Slovensko, Banskobystrický kraj
Kód zájazdu: 1119629
Cena od: 169 €
Príplatky od: 10 €
Poznávacie zájazdy
Seniorské zájazdy

Výber termínu

19.08.2022 3 dni 169 € +10 € autobusová

Popis zájazdu

1.deň:
odchod z Bratislavy v ranných hodinách, v poludňajších hodinách príchod do Kremnice – zlaté mesto, ktorého sláva a  bohatstvo  spočívalo v ťažbe zlata. Prehliadka mesta – mestský hrad s gotickým kostolom sv. Kataríny, karnerom z 13.  storočia a Hodinovou vežou, Štefánikovo námestie s barokovým trojičným stĺpom a budovou najstaršej mincovne na svete.  Presun do Banskej Bystrice – metropola stredného Slovenska, ktorá patrila do trojice najbohatších stredoslovenských  banských miest. Prechádzka centrom – Námestie SNP, Hodinová veža, Thurzov dom, bývalý barbakán s vežou, Matejov  dom, farský kostol Nanebovzatia Panny Márie, v ktorom sa nachádza oltár sv. Barbory, patrónky baníkov, od Majstra Pavla z  Levoče, presun na ubytovanie.

2.deň:
raňajky, návšteva Harmaneckej jaskyne s bohatou snehobielou kvapľovou výzdobou, krásnymi nástennými vodopádmi,  záclonami a jazierkami. Presun do Španej doliny – malebnej bývalej baníckej dediny, v súčasnosti rezervácia ľudovej  architektúry. Dominantou obce je ranogotický Kostol Premenenia Pána z 13. storočia a najvýznamnejšia banská pamiatka –  renesančná budova bývalej Klopačky zo 16. Storočia, v ktorej sa nachádza expozícia tradičných paličkových čipiek. Odchod  do Čierneho Balogu, odkiaľ začína atraktívna jazda vlakom po historickej Čiernohorskej lesnej železnici, ktorá kedysi vozila  malebnou dolinou Čierneho Hrona drevo, dnes je vyhľadávanou turistickou atrakciou, návrat na ubytovanie.

3.deň:
raňajky, odchod do obce Hronsek, v ktorej sa nachádza drevený artikulárny evanjelický kostol zapísaný do Zoznamu  svetového dedičstva UNESCO. V tomto vzácnom kostole bol zosobášený aj štúrovský básnik Andrej Sládkovič s  Hronsečanskou Júliou Senkovičovou. Presun do Banskej Štiavnice (UNESCO) – miesto s magickou atmosférou, ktoré je  mnohými považované za najkrajšie mesto Slovenska. Prechádzka mestom – Trojičné námestie, Starý zámok, gotický Kostol  sv. Kataríny, budova radnice s hodinovou vežou, Trojičný stĺp, Kammerhof, Nový zámok s krásnym pohľadom na mesto.  Súčasťou prehliadky mesta je aj banskoštiavnická baroková Kalvária, ktorá je umiestnená v krásnej prírode Štiavnických  vrchov. Vo večerných hodinách príchod do Bratislavy.
Generované systémom ProfiTour