Zlatý český trojuholník

, autobusový poznávací zájazd, Česká republika, Karlovy Vary - centrum mesta , autobusový poznávací zájazd, Česká republika, Mariánske Lázně - spievajúca fontána , autobusový poznávací zájazd, Česká republika, Cheb - typická architektúra , autobusový poznávací zájazd, Česká republika, Bečov - hrad , autobusový poznávací zájazd, Česká republika, Loket - hrad , autobusový poznávací zájazd, Česká republika, Loket - centrum mesta , autobusový poznávací zájazd, Česká republika, Loket - hrad , autobusový poznávací zájazd, Česká republika, Františkovy Lázně , autobusový poznávací zájazd, Česká republika, Františkovy Lázně - promenáda , autobusový poznávací zájazd, Česká republika, Karlovy Vary - centrum mesta , autobusový poznávací zájazd, Česká republika, Karlovy Vary - panoráma mesta , autobusový poznávací zájazd, Česká republika, Plzeň - katedrála sv. Bartolomeja , autobusový poznávací zájazd, Česká republika, Plzeň - centrum mesta , autobusový poznávací zájazd, Česká republika, Cheb - centrum mesta , autobusový poznávací zájazd, Česká republika, Cheb - kostol sv. Mikuláša , autobusový poznávací zájazd, Česká republika, Mariánske Lázně - centrum mesta
Destinácia: Česká republika
Kód zájazdu: 1122642
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Rýchly popis:

Zlatý český trojuholník v sebe ukrýva históriu v podobe Chebského hradu, či Katedrály sv. Bartolomeja, prírodu prostredníctvom Slavkovského lesa, kultúru v kúpeľných mestách, ako aj osvieženie v podobe návštevy výrobne bylinkového likéru rodiny Becherovcov, či exkurzie v továrni na pivo Plzenský Prazdroj.


Ubytovanie: 3x v hoteli


Stravovanie: 3x raňajky 


Karlovy Vary - Bečov nad Teplou - Loket - Františkovy Lázně - Cheb - Mariánske Lázně - Chodová Planá - Plzeň


Doprava:
autobusová

Program:

1. deň – odchod v ranných hodinách, príchod do Karlových Varov v popoludňajších hodinách. Prehliadka najväčšieho a najznámejšieho českého kúpeľného mesta, ktoré založil už v 14. storočí kráľ Karol IV. Prechádzka popod Mlynskú kolonádu a Zámockú kolonádu k najznámejšiemu zo 79 minerálnych prameňov „Vřídlu“. Návšteva múzea J. Bechera na mieste, kde kedysi stála továreň na výrobu tohto svetoznámeho bylinného likéru, ktorý je možno otestovať aj na ochutnávke. Vo večerných hodinách ubytovanie v hoteli a nocľah.

2. deň – raňajky, prejazd Slavkovským lesom do mestečka Bečov nad Teplou s jedným z najzachovalejších zámkov v Čechách, v ktorom sa nachádza druhá najvzácnejšia zlatnícka pamiatka Českej republiky – Relikviár sv. Maura, s ktorým je spojený napínavý príbeh jeho znovuobjavenia. Odchod k ďalšiemu majestátnemu stredovekému hradu Loket, ktorý strážil české územie už v 13. storočí a bol svedkom mnohých udalostí v českých kráľovských rodinách. Presun do Františkových Lázní, prechádzka týmto „malým mestom s veľkými kúpeľmi“ so známym Františkovým prameňom. Ubytovanie a nocľah.

3. deň – raňajky, prehliadka mesta Cheb s jednou z najkrajších stredoeurópskych románskych pamiatok – Chebským hradom s Čiernou vežou a románsko-gotickou kaplnkou, Špalíčkom (komplexom domov z 13. storočia) ako symbolom námestia a pešej zóny s neopakovateľnou atmosférou, kostolom Sv. Mikuláša a mnohými ďalšími historickými pamiatkami. Presun do druhých najväčších kúpeľov v Čechách - Mariánskych Lázní s veľkolepou kolonádou a spievajúcou fontánou, ktorá každú druhú hodinu hrá niektorú zo slávnych skladieb. Podvečer prehliadka pivovaru Chodovar v Chodovej Planej s ochutnávkou originálneho Chodského piva. Ubytovanie a nocľah.

4. deň – raňajky, odchod do metropoly západných Čiech – Plzne. Návšteva svetoznámeho pivovaru Plzenský Prazdroj, ktorý denne vyprodukuje niekoľko tisíc litrov piva. Pokračovanie prehliadkou centra s katedrálou sv. Bartolomeja, renesančnou radnicou, Cisárskym domom a najväčšou synagógou v Čechách a treťou najväčšou na svete (po Jeruzaleme a Budapešti). V popoludňajších hodinách transfer na Slovensko, návrat v neskorších večerných hodinách.


V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), hygienický a bezpečnostný príplatok 5 EUR/os. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,70 EUR/os./deň, pripoistenie COVID 2,60 EUR/osoba do 70 rokov/deň,  5,20 EUR/osoba 70-85 rokov/deň (možné objednať, len ak má osoba zakúpené poistenie KOMFORT alebo PLUS), orientačná cena vstupov 950 CZK/40 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 85 EUR/3 noci (90 EUR/3 noci - termíny 2021), miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 75 EUR. Nástupné miesta: BA, Brno, Praha bez príplatkov, NR, TT - 5 EUR, NZ, KN, TO, PN, PE - 11 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 14 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 16 EUR.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Generované systémom ProfiTour