Bojnice - klenot regiónu Horná Nitra

Destinácia: Slovensko, Trenčiansky kraj, Bojnice
Kód zájazdu: 1153107
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Jednodňové zájazdy
Pre rodiny s deťmi

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

  Zámok Bojnice patrí k najkrajším a najnavštevovanejším zámkom nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe. Pôvodne drevený hrad sa rozvinul zo staršieho hradiska, postupne bol budovaný z kameňa a neskôr dostal charakter renesančného zámku. Súčasťou areálu zámku je aj prírodná travertínová jaskyňa a rozľahlý park so slávnou Lipou kráľa Mateja, ktorá bola vyhlásená za chránený prírodný výtvor. Národná zoologická záhrada Bojnice, otvorená 1.apríla 1955, je najstaršou a najnavštevovanejšou zoologickou záhradou na Slovensku. Ako jediná štátna zoologická záhrada prezentuje kolekciu zvierat z celého sveta, pričom je v nej umiestnených viac ako 430 druhov s celkovým počtom viac ako 3 500 exemplárov. Areál zoologickej záhrady sa nachádza v rekreačnom prostredí kúpeľného mesta Bojnice.

PROGRAM:
- odchod v ranných hodinách z Popradu (nástupné miesta: PP, LM, RK, BB, ZV, ZH).

- príchod do Bojníc, prehliadka rozprávkového Bojnického zámku, ktorý je právom označovaný za jednu z najvýznamnejších pamiatok na Slovensku.

- návšteva Národnej zoologickej záhrady Bojnice resp. vyhliadkovej veže Čajky, ktorá sa nachádza v horách nad mestom Bojnice a poskytuje nezabudnuteľný výhľad.

- odchod do Popradu o cca 18:00 hod.

Bojnice

Generované systémom ProfiTour