Jordánsko a jeho skvosty De Luxe - poznávací zájazd

Destinácia: Jordánsko
Kód zájazdu: 1277415
Cena od: 1 450 €
Príplatky od: 220 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

20.10.2023 8 dní Last Minute 1 450 € +220 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program:
1. deň
odlet z Viedne do Ammánu (hlavné mesto Jordánska), transfer na poldennú prehliadku mesta počas ktorej navštívime citadelu, archeologické múzeum a nádherne zachovaný rímsky amfiteáter. Ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.

2. deň
raňajky, presun do lokality Umm Qais neďaleko Genezaretského jazera, kde Ježiš vyhnal zlého ducha z človeka do stáda svíň. Za antického Ríma tu ležalo významné mesto Gadara. Budeme pokračovať do starobylého mesta Jerash (trvalé osídlenie viac než 6500 rokov). V roku 63 pr. Kr. bolo mesto dobyté generálom Pompeiom a stalo sa súčasťou rímskeho Dekapolisu. Jerash bol po stáročia ukrytý v piesku a je skvelou ukážkou rímskeho urbanizmu na Blízkom východe. Budeme obdivovať krásne zachované dláždené ulice, pôvodné chrámy a domy, divadlá, priestranné námestia a kúpele uzatvorené medzi mestskými hradbami. Popoludní si prezrieme hrad Ajloun (12.st.) s výhľadom na údolie rieky Jordán. Ten slúžil na ochranu obchodných ciest a železorudných baní. Návrat do Ammánu, večera, nocľah.

3. deň
raňajky, cestou na juh navštívime grécku ortodoxnú Baziliku sv. Juraja v Madabe s unikátnou mozaikovou mapou Jeruzalema a iných svätých miest. Vyjdeme na horu Nebo, kde Mojžiš uvidel zasľúbenú zem a pôjdeme k Mŕtvemu moru, ktoré je najnižšie položeným miestom na Zemi (- 410 m). Tu na vlastnej koži zažijete kúpanie, či skôr vznášanie sa, v extrémne slanej vode. Transfer na ubytovanie v Petre, večera a nocľah.

4. deň
raňajky, dnešný deň venujeme novému divu sveta, ružovo-červenému mestu Petra (UNESCO). To vás ohromí svojou krásou, pretože ide o jeden z najväčších divov, ktoré spolu vytvorili príroda a človek. Mesto bolo sčasti postavené a sčasti vytesané do pieskovca pred vyše 2000 rokmi a v čase jeho najväčšej slávy tu žilo asi 30000 obyvateľov. Vstup do mesta je cez roklinu Al-Siq (dĺžka cca 1 km) lemovanú po oboch stranách útesmi výšky 80 m. Priechod cez roklinu je na niektorých miestach široký len 3 m. Na konci Al-Siq objavíte nádhernú fasádu Al-Khaznah (Pokladnica), čo je však v skutočnosti veľká hrobka. Jedna z najznámejších pamiatok Petry vytesaných do skaly je Al-Dayr (Kláštor), tiež fasáda hrobky využívaná v byzantských časoch ako kostol. Kúsok od hlavného areálu leží predmestie Petry zvané „malá Petra“. Je to asi 350 m dlhý súbor chrámov, domov, hrobiek, vodných kanálov a cisterien. Toto je len malý náčrt toho, čo vám Petra ponúka - treba to však vidieť a zažiť na vlastné oči. Návrat do hotela, večera a nocľah.

5. deň
raňajky, odchod do známeho letoviska Aqaba, kde budeme relaxovať na pláži na brehu Červeného mora. Po oddychu sa presunieme do „mesačného údolia“ Wadi Rum (UNESCO), kde sa natáčali známe filmy Lawrence z Arábie, Misia na Mars či Star Wars. Je to úžasné, nadčasové miesto vytvorené prírodou, súzvuk červeného piesku púšte a útesov hnedastých až zlatistých farieb. Bližšie spoznáme túto nádheru počas prehliadky džípom (2 hod.). Ubytovanie v stanoch v beduínskom kempe, typická beduínska „zarb“ večera a nocľah.

6. deň
raňajky, z juhu krajiny sa vydáme späť do Ammánu a cestou si pozrieme impozantný križiacky hrad Kerak (12.st.) na základoch pevnosti z čias Nabatejcov. Urobíme zastávku v unikátnej púštnej oáze Ma´in (-264 m) s vodopádmi a okúpeme sa vo vode z termálnych prameňov. Večer príchod do Ammánu, večera a nocľah.

7. de
raňajky, vydáme sa na východ k púštnym hradom Qasr el Kharanah, Qasr Amra (UNESCO) a Qasr al Azraq, ktoré sú krásnymi príkladmi raného islamského umenia a dôkazom bohatej histórie krajiny. Návrat do Ammánu, večera a nocľah.

8. deň
raňajky, v závislosti od letových časov transfer na letisko a odlet z Ammánu do Viedne.

Ubytovanie:
7 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha, WC), z toho 6 x v 3* hoteloch a 1 x v stane v beduínskom kempe vo Wadi Rum.

Stravovanie:
7 x polpenzia (raňajky, večere).

Doprava:
Letecká doprava Viedeň - Ammán a späť.

Ostatné:
doprava klimatizovaným autobusom v Jordánsku, vstupné víza, všetky vstupy podľa programu (cca 155 €), všetky prehliadky s miestnym sprievodcom, jazda džípom vo Wadi Rum (2 hod.), služby slovenského sprievodcu CK, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 220 €/os., obslužné vo výške 50 USD/os. (platí sa priamo v Jordánsku).

Priplatky:
za 1/1 izbu 230 €, transfer z Bratislavy na letisko Viedeň a späť 25 €/os.
Generované systémom ProfiTour