Najkrajšie mestá Talianska

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1304540
Cena od: 489 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

24.09.2024 6 dní First Minute 489 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Úvod:
6-dňový autokarový zájazd

Perex:
Taliansko sa môže pochváliť množstvom miest, ktoré ohromujú svojich návštevníkov nevšednou krásou a unikátnosťou zachovalých historických pamiatok. K trom najkrajším určite patria očarujúce Benátky s preslávenými kanálmi a typickými gondolami, históriou dýchajúca Florencia s bezkonkurenčnou renesančnou architektúrou a majestátny Rím s mnohými skvostami ako sú Koloseum, Fontána di Trevi, Forum Romanum či Vatikánske múzeá.

Program:
1. deň:
Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy cca o 8:00 h.), tranzit cez Rakúsko. V popoludňajších hodinách zastavíme pri jazere Wörthersee, kde budeme môcť navštíviť park Minimundus - Svet v malom s miniatúrnymi modelmi známych stavieb. Pokračovanie do Talianska. Príchod do oblasti Benátok, ubytovanie, fakultatívne večera.

2. deň:
Po raňajkách presun do Benátok. Pozrieme si historické skvosty mesta - Dóžací palác, Most vzdychov, Námestie sv. Marka s Bazilikou sv. Marka, Hodinovú vežu, Ponte Rialto a ďalšie.  Presun smerom na Florenciu, ubytovanie v hoteli v okolí Florencie, fakultatívne večera.

3. deň:
Po raňajkách sa presunieme do umeleckej metropoly sveta - Florencie. Prejdeme sa historickým centrom, prehliadneme si Dóm, Palazzo Vecchio na námestí Piazza della Signoria so sochou Dávida od Michelangela, Medicejskú kaplnku a uvidíme známy most Ponte Vecchio. Popoludní odchod smerom na Rím, ubytovanie v hoteli v okolí Ríma, fakultatívne večera.

4. deň:
Raňajky. Presun do Ríma. Jeho spoznávanie začneme vo Vatikáne. Prezrieme si Námestie sv. Petra s Bazilikou sv. Petra, pričom budeme mať možnosť vystúpiť na kupolu Baziliky, odkiaľ sa ponúka bezkonkurenčný výhľad na Rím. Možnosť návštevy Vatikánskych múzeí (individuálna návšteva) so svetoznámou Sixtínskou kaplnkou. Návrat na ubytovanie v okolí Ríma, fakultatívne večera.

5. deň:
Dnes si doplníme chýbajúce diely rímskej mozaiky - spoznáme Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Fontánu di Trevi, Benátske námestie s pamätníkom Viktora Emanuela II., Španielske námestie so známymi Španielskymi schodmi, Pantheon, námestie Piazza Navona s Fontánou štyroch riek, námestie Piazza Colonna. V neskorých večerných hodinách budeme plní zážitkov odchádzať späť na Slovensko.

6. deň:
Návrat na Slovensko v popoludňajších hodinách.


Ubytovanie:
4 x v hoteli 3*.

Stravovanie:
4 x raňajky.


Doprava:
Autokarová.


Celková cena zahŕňa:
Dopravu luxusným autokarom. 4x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*. Sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za miestenku. Doplatok za 4 večere. Vstupy.Vaporetto. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.

Generované systémom ProfiTour